Çocuğunuz yeterince florür alıyor mu? Sizi bilgilendireceğiz.

Florür

Florür, doğal bir element olan florini içeren bir bileşik olup içme sularında bulunur. Rutin olarak az miktarda florür kullanılması, diş çürümelerini önlemeye yardımcı olur. Florür; diş macunları, gargaralar ve vernikler gibi birçok diş ürününde aktif bileşen olarak bulunur.

Florür diş çürüklerini nasıl önler?

Florür, diş minesindeki mineral kaybını önler ve dişin zayıflamış alanlarının güçlendirilmesini teşvik eder. Ayrıca diş çürüğüne yol açan bakterilerin asit ataklarını önleyerek diş dokusunu yıkmalarını engeller. Sağlıklı bir diyet ve iyi bir ağız hijyeni ile birleştirildiğinde dişlerin çürüme riski daha da azalır.

Florür ne kadar güvenli?

Diş çürüğünden korunmada ve önlemede florür kullanmanın hem güvenli hem de etkili olduğu kanıtlanmıştır. Dişlerin sağlıklı kalmasında büyük yarar sağlar. Bununla birlikte, florür içeren tüm ürünler küçük çocukların erişiminden uzak tutulmalı ve ebeveyn gözetimi altında kullandırılmalıdır. Florür, yalnızca aşırı miktarlarda kullanıldığında tehlikelidir.

Topikal florür

Topikal florür, diş minesine uygulanan koruyucu bir maddedir. Florür verniği, çocuk diş hekimi veya diş hekimi tarafından diş minesine fırçalama ya da boyama şeklinde sürülür. Çocuğunuz vernik tedavisi uygulandıktan sonra sert yiyeceklerden ve sıcak içeceklerden kaçınarak yiyebilir veya içebilir. Maksimum yararı elde etmek için florür işleminden sonra 4-6 saat diş fırçalama ve diş ipi kullanımından kaçınılmalıdır.

null

Tedavilerimiz

Tedavilerimizi listelemek için tıklayınız.

null

Kliniğimiz

İş başvuru formu için tıklayınız.

null

İlk Ziyaret

Bu önemli konunun detayları için tıklayınız.

null

Online Randevu

Online randevu formu için tıklayınız.

null

Doktorunuza Sorun

Soru gönderme formu için tıklayınız.

null

Görüş/Öneri Gönder

Geri bildirim formu için tıklayınız.