Diş kuronu; dişi kaplayan, onu olması gerektiği normal boyutlara ve şekle getiren ve daha fazla kırılmasını engelleyen restorasyon türüdür.

Dişlerin çürük nedeni ile dolgu ile tedavi olamayacak hasar gördüğü durumlarda kuronların yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda diş hekimi belirgin bir dolgu yaptığında veya kanal tedavisi yaptığında, çocuğun ilgili dişinin kuron ile kaplanmasını önerebilir.

Paslanmaz çelik kuronlar arka dişlerin kaplanmasında kullanılan gümüş kuronlardır ve diğer kuron tiplerine göre diş yapılarını daha çok korurlar. Isırma ve çiğneme kuvvetlerine karşı dirençli olurlar ve nadiren kırılırlar. Küçük çocuklarda paslanmaz çelik kuronlar sıklıkla kullanılırlar.

Beyaz kuronlar ön dişlerin ve arka dişlerin çürüklerinde bu dişleri güçlendirmek için kullanılırlar. Zirkonyum içeriklidirler. Bu tip kuronlar yetişkinlerin dişlerinde de yaygınlıkla kulanılırlar. Daha serttirler. Doğal dişlerin rengine daha yakın olmaları kozmetik olarak daha tatmin edici sonuçlar verir.

Çocuklar için diş kuronları genellikle bir seansta tamamlanırlar ve altlarından yeni dişler sürene kadar ağız içinde kalırlar.

null

Tedavilerimiz

Tedavilerimizi listelemek için tıklayınız.

null

Kliniğimiz

İş başvuru formu için tıklayınız.

null

İlk Ziyaret

Bu önemli konunun detayları için tıklayınız.

null

Online Randevu

Online randevu formu için tıklayınız.

null

Doktorunuza Sorun

Soru gönderme formu için tıklayınız.

null

Görüş/Öneri Gönder

Geri bildirim formu için tıklayınız.