Amerikan Pediatri Akademisi (AAP), Amerikan Çocuk Diş Hekimliği Akademisi (AAPD) ve Amerikan Diş Hekimliği Birliği (ADA) 1 yaşına kadar çocuğunuz için bir diş kliniği belirlemenizi önermektedir.

Sabit bir diş kliniğine giden çocuklar, daha doğru ve düzenli koruyucu ve tedavi edici ağız sağlığı hizmetlerinden faydalanmaktadırlar.

Çocuğunuzun diş hekimine ilk ziyaretini eğlenceli ve pozitif bir hale getirebilirsiniz. Eğer çocuğunuzun yaşı yeterli ise diş hekimine gideceğini haberdar etmeli, diş hekiminin ve personelinin ona tüm prosedürleri açıklayacağını ve sorularını cevaplayacağını söylemelisiniz.

Çocuğunuzu korkutabileceği için “iğne”, “uyuşturma”, “çekme”, “oyma” veya “acıma” gibi bazı kelimeleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Klinik ortamında çocuğunuzu korkutmayacak şekilde, hoş kelimelerle, aynı anlamı veren ifadeler kullanılmaktadır.

Çocuğunuzun ilk muayenesi sırasında siz ebeveynlerinin de çocuğunuz ile birlikte odada kalmasını istiyoruz. Gelecek randevularında çocuğunuza personelimizin eşlik etmesini öneriyoruz. Ebeveynleri yanında olmadığında genellikle çocuklarla daha yakın bir ilişki kurabiliyoruz. Bu noktada amacımız çocuğunuzun güvenini kazanarak onun korkusunu yenmesine yardımcı olmaktır. Ancak çocuğunuzun yanında kalmayı isterseniz tedavi sırasında sizin de eşlik etmenizden memnuniyet duyarız. Tüm hastalarımızın güvenliği ve mahremiyeti için o sırada tedavi edilmeyen bütün çocukların bir yetişkin gözetiminde bekleme odasında kalması gerekmektedir.

null

Tedavilerimiz

Tedavilerimizi listelemek için tıklayınız.

null

Kliniğimiz

İş başvuru formu için tıklayınız.

null

İlk Ziyaret

Bu önemli konunun detayları için tıklayınız.

null

Online Randevu

Online randevu formu için tıklayınız.

null

Doktorunuza Sorun

Soru gönderme formu için tıklayınız.

null

Görüş/Öneri Gönder

Geri bildirim formu için tıklayınız.